O mně

Vítám Vás na svých stránkách.

Jmenuji se Dana Obstová . Zumba cvičení se věnuji od července 2010, kdy jsem ji poprvé vyzkoušela u cvičitelky Jany Novotné, která mi ukázala o čem Zumba je. Nejdříve to pro mě byl příjemný způsob jak znovu začít intenzivněji cvičit, zpevnit postavu, ale i jistý druh relaxace a nakonec jsem si týden bez Zumba cvičení nedovedla představit.

Od malička jsem byla zvyklá hodně sportovat. Závodně jsem dělala atletiku. Ráda lyžuji – jsem instruktorkou lyžování,  jezdím na kole a na kolečkových bruslích. Hrála jsem squash, badminton.

Pohyb ovlivnil i mé povolání. Po gymnáziu jsem vystudovala bakalářské studium fyzioterapie na 3.lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a následně i magisterské studium fyzioterapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Toto studium mám doplněno i mnoha kurzy. Při tomto povolání má člověk možnost poznat, jak tělo funguje a jak je pohyb pro život nutný. A tato poznání předávám i dětem při hodinách tělesné výchovy na základní škole, kde učím.

Tancem jsem se nikdy výrazněji nezabývala.K předcvičování jsem se dostala, když mě oslovilo pár lidí v mém okolí, že mě viděli cvičit, zda bych to nezkusila a taky díky svému manželovi, který mě v mých aktivitách podporuje a byl to také on, kdo mě přihlásil na kurz ZUMBA BASIC 1.

Tento kurz jsem absolvovala v červnu 2011 pod vedením Daniely Česnekové. Už tehdy jsem byla rozhodnuta, vzhledem ke svému povolání jako fyzioterapeut, absolvovat i školení ZUMBA GOLD – pro seniory, začátečníky, těhotné, lidi s nadváhou či lidi s nějakým omezením.

V září 2011 jsem k tomu ještě přidala školení ZUMBATOMIC – zumba pro děti (nyní ZUMBA kids a ZUMBA kids jr.). Školení jsem absolvovala v Bratislavě rovněž pod vedením Daniely Česnekové.